OpenText + Micro Focus: Analiza połączenia marek

Weterani IT znają OpenText jako wysoce skoncentrowaną kanadyjską firmę zarządzającą dokumentami, która pojawiła się pod koniec lat 90-tych. Obecnie firma ma niewiele wspólnego z uniwersyteckim spin-offem sprzed dwóch dekad poza tym, że nadal ma siedzibę w Waterloo. Dzięki dziesiątkom przejęć OpenTex przekształcił się w jedną ze 100 topowych firm programistycznych na świecie. Nadal jest znaczącą firmą zarządzającą dokumentami, ale aktualnie jest to tylko niewielka część jej działalności.

Obecnie OpenText jest jedną z niewielu firm, które dostarczają produkty i usługi obejmujące całą złożoność technologiczną (systemy, aplikacje, sieci EAI, analityka danych, systemy zarządzania zasobami cyfrowymi). Niedawne przejęcie Micro Focus przez OpenText wypełniło niektóre z tych luk. W tym artykule wskażemy wskazówki branżowe, które pomogą zrozumieć i wyjaśnić racjonalne podstawy fuzji oraz sposób, w jaki zasadniczo rozszerza ona i wzmacnia zarówno firmę OpenText, jak i jej ogromną bazę klientów.

Micro Focus został założony w 1976 roku, a z czasem stał się jednym z największych brytyjskich firm programistycznych, z dziesiątkami tysięcy klientów na całym świecie i siecią ponad 7500 partnerów. Micro Focus ma wielu klientów, wielu partnerów i bogate portfolio technologii, warto jednak zadać sobie pytanie, w jaki sposób portfolio technologiczne Micro Focus może wzmocnić i rozszerzyć istniejące portfolio produktów OpenText? W szczególności przyglądniemy się trzem wartościowym elementom Micro Focus, a mianowicie produktom COBOL, analizie danych Vertica i cyberbezpieczeństwu.

COBOL

Język programowania COBOL istnieje od 1959 roku i nadal jest często używany. Aplikacje COBOL zazwyczaj działające na komputerach mainframe są nadal niezbędne w wielu usługach finansowych, telekomunikacyjnych, energetycznych itp. Jest mało prawdopodobne, by to się zmieniło w najbliższym czasie. Te aplikacje o znaczeniu krytycznym są aktualizowane do ery cyfrowej, a niektóre z nich zaczynają odchodzić od komputerów mainframe, zazwyczaj sprzętu IBM, i przenosić się do chmury. Tak więc aplikacje COBOL nie są usuwane, ani nie są po prostu w trybie konserwacji, ale zamiast tego są odmładzane i w wielu przypadkach rozszerzane. Rozbudowa ta odbywa się po pierwsze poprzez migrację do chmury (lub przynajmniej do infrastruktury nieopartej na mainframe), a po drugie poprzez dostosowanie do lepszego wykorzystania nowych frameworków i struktur programistycznych, takich jak Docker, Java i .Net. Ta praca i produkty ją wspierające, takie jak technologia COBOL dla Azure i AWS, są niezbędnym elementem portfolio Micro Focus i mają potencjał, aby zapewnić OpenText duży wzrost w przyszłości.

Vertica

Platforma analityczna Vertica jest kolejnym kluczowym elementem dostarczanym przez Micro Focus. Vertica zarządza wydajnością rozległych hurtowni danych o eksabajtowej skalowalności. Dawniej część HP, jest to jedna z niewielu wiarygodnych opcji dostępnych dla ekstremalnych scenariuszy Big Data. Vertica jest używana na całym świecie przez klientów z branży finansowej, opieki zdrowotnej, energetycznej i reklamowej, jest również preferowaną platformą dla wielu z nich. Ponieważ ilość i złożoność danych stale rośnie, Vertica ma potencjał do znacznego wzrostu, nadążając za duchem czasu – niedawno uruchomiła ofertę SaaS o nazwie Vertica Accelerator, która działa w AWS.

Bezpieczeństwo

Produkty ArcSight, Voltage, Fortify Insight i NetIQsecurity, które pochodzą z tej transakcji, zwiększają zasięg OpenText na tym szybko rozwijającym się rynku i będą pozycjonować się obok produktów Bricata, Zix i Carbonit. Zaledwie pięć lat temu OpenText był prawie nieobecny na rynku cyberbezpieczeństwa, ale zmieniło się to po przejęciu Carbonite w 2019 roku. Od tego czasu firma buduje cyberbezpieczeństwo jako główny filar swojej działalności. ArcSight oferuje dobrze ugruntowaną platformę do zarządzania bezpieczeństwem, informacjami i zdarzeniami (SIEM). Fortify Insight zapewnia orkiestrację bezpieczeństwa i bezpieczeństwo aplikacji, a NetIQ oferuje zarządzanie tożsamością i dostępem. Razem sprawiają, że OpenText jest jednym z najszybciej rozwijających się graczy na szybko rosnącym rynku cyberbezpieczeństwa.

Podsumowanie

OpenText w połaczeniu z Micro Focus to potencjalnie znacznie więcej niż suma jego wielu części, ponieważ całkowity rynek adresowany dla OpenText rozszerza się wykładniczo dzięki tej fuzji. Oprócz wspomnianych już elementów, Micro Focus oferuje możliwości AI i DevOps, które mogą współpracować z istniejącą ofertą OpenText Core Content i dodatkowo ją rozszerzać. Co równie ważne, dzięki tej transakcji OpenText może wejść na szybciej rozwijające się rynki i obszary geograficzne, niż miało to miejsce w przeszłości.

OpenText nie jest już małą kanadyjską firmą zajmującą się zarządzaniem dokumentami. W ciągu najbliższych dwóch lat ma szansę stać się firmą wartą 10 miliardów dolarów.

Źródło: https://www.microfocus.com/media/blog-post/opentext-plus-micro-focus-our-analysis-blog-post.pdf