OpenText

Weterani IT znają OpenText jako wysoce skoncentrowaną kanadyjską firmę zarządzającą dokumentami, która pojawiła się pod koniec lat 90-tych. Dziś firma ma niewiele wspólnego z uniwersyteckim spin-offem sprzed dwóch dekad poza tym, że nadal ma siedzibę w Waterloo. Dzięki dziesiątkom przejęć OpenTex przekształcił się w jedną ze 100 firm programistycznych na świecie. Nadal jest firmą zarządzającą dokumentami, ale dziś jest to tylko niewielka część jej działalności.

Obecnie OpenText jest jedną z niewielu firm, które dostarczają produkty i usługi obejmujące całą złożoność technologiczną (systemy, aplikacje, sieci EAI, analityka danych, systemy zarządzania zasobami cyfrowymi). Niedawne przejęcie Micro Focus przez OpenText wypełniło niektóre z tych luk.

W jaki sposób portfolio technologiczne Micro Focus może wzmocnić i rozszerzyć istniejące portfolio produktów OpenTex? Poniżej znajdują się szczegóły produktów COBOL, Vertica oraz szczegóły dotyczące cyberbezpieczeństwa.

Rozwiń interesujące Cię zagadnienie:

COBOL

Język programowania COBOL istnieje od 1959 roku i nadal jest często używany. Aplikacje COBOL zazwyczaj działające na komputerach mainframe są niezbędne w wielu usługach finansowych, telekomunikacyjnych, energetycznych i innych. Jest mało prawdopodobne, aby to się zmieniło w najbliższym czasie. Te aplikacje o znaczeniu krytycznym są aktualizowane, a niektóre z nich zaczynają odchodzić od komputerów mainframe, zazwyczaj sprzętu IBM i przenosić się do chmury. Tak więc aplikacje COBOL nie odchodzą, ani nie są po prostu w trybie konserwacji, zamiast tego są aktualizowane i w wielu przypadkach rozszerzane. Rozbudowa ta odbywa się po pierwsze poprzez migrację do chmury (lub przynajmniej do infrastruktury nie opartej na mainframe), a po drugie poprzez dostosowanie do lepszego wykorzystania nowych frameworków i struktur programistycznych, takich jak Docker, Java i .Net. Ta praca i produkty ją wspierające, takie jak technologia COBOL dla Azure i AWS, są niezbędnym, ale pomijanym elementem portfolio Micro Focus i mają potencjał, aby zapewnić OpenText duży wzrost w przyszłości.


Vertica

Platforma analityczna Vertica jest kolejnym kluczowym elementem dostarczanym przez Micro Focus. Vertica zarządza wydajnością rozległych hurtowni danych. Jest to jedna z niewielu wiarygodnych opcji dostępnych dla ekstremalnych scenariuszy Big Data. Vertica jest używana na całym świecie przez klientów z branży finansowej, opieki zdrowotnej, energetycznej, reklamowej, a także jest preferowaną platformą dla wielu z nich. Ponieważ ilość i złożoność danych stale rośnie, Vertica ma potencjał do znacznego wzrostu. Jest to również platforma, która mogła stracić pewną widoczność na rynku, ale jest częścią Micro Focus, która nadąża za duchem czasu i niedawno uruchomiła ofertę SaaS o nazwie Vertica Accelerator, która działa w AWS.

Bezpieczeństwo

Produkty ArcSight, Voltage, Fortify Insight i NetIQsecurity, które pochodzą z tej transakcji, zwiększają zasięg OpenText na tym szybko rozwijającym się rynku i będą znajdować się obok produktów Bricata, Zix i Carbonit. Zaledwie pięć lat temu OpenText był prawie nieobecny na rynku cyberbezpieczeństwa, ale zmieniło się to po przejęciu Carbonite w 2019 roku. Od tego czasu firma buduje cyberbezpieczeństwo jako główny filar swojej działalności. ArcSight oferuje dobrze ugruntowaną platformę do zarządzania bezpieczeństwem, informacjami i zdarzeniami (SIEM). Fortify Insight zapewnia orkiestrację bezpieczeństwa i bezpieczeństwo aplikacji, a NetIQ zapewnia zarządzanie tożsamością i dostępem. Razem sprawiają, że OpenText jest jednym z najszybciej rozwijających się graczy na szybko rosnącym rynku cyberbezpieczeństwa.

OpenText plus Micro Focus to potencjalnie znacznie więcej niż suma jego wielu części, ponieważ całkowity rynek adresowany dla OpenText rozszerza się wykładniczo dzięki tej transakcji. Oprócz wspomnianych już elementów, Micro Focus oferuje możliwości AI i DevOps, które mogą współpracować z istniejącą ofertą OpenText Core Content i ją rozszerzać. Co równie ważne, dzięki tej transakcji OpenText może wejść na szybciej rozwijające się rynki oraz obszary geograficzne, niż miało to miejsce w przeszłości.

Więcej informacji na temat OpenText: https://www.opentext.com/

Źródło analizy połączenia marek: https://www.microfocus.com/media/blog-post/opentext-plus-micro-focus-our-analysis-blog-post.pdf