Veracomp i Veeam rozszerzyły współpracę

Nikt nie toleruje przestojów ani utraty danych. Jeśli chcesz pomóc swoim klientom w prowadzeniu działalności bez przerw i być Always-On EnterpriseTM, dołącz do programu Veeam Cloud & Service Provider oraz stosuj wielokrotnie nagradzane oprogramowanie firmy Veeam.

Większe uprawnienia

Umowa licencyjna firmy Veeam (EULA) pozwala korzystać z oprogramowania wyłącznie licencjobiorcy, jednak uczestnictwo w programie VCSP i związana z nim licencja znoszą to ograniczenie. Dzięki temu za pomocą płatnych i bezpłatnych rozwiązań Veeam można świadczyć klientom własne usługi, na przykład:

  • infrastruktura jako usługa (IaaS) i platforma jako usługa (PaaS) – ochrona hostowanych maszyn wirtualnych dzięki użyciu oprogramowania Veeam;
  • oprogramowanie jako usługa (SaaS) – ochrona hostowanych aplikacji i oferta dostawców usług aplikacyjnych;
  • odzyskiwanie awaryjne jako usługa (DRaaS) – najlepsza szansa sprzedaży usług chmurowych nowym i dotychczasowym klientom.

Veeam chroni na całym świecie ponad 16,3 mln maszyn wirtualnych oraz co najmniej 320 tys. przedsiębiorstw. Program VCSP pozwala integratorom rozszerzyć zasięg ich działalności o wdrożenia w środowisku chmurowym, dzięki czemu mogą jeszcze efektywniej docierać do klientów ze swoją ofertą oraz odpowiadać na ich bieżące potrzeby.

Wyjątkowa elastyczność

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne i nie zobowiązuje do zakupu rozwiązań Veeam, a poziom uczestnictwa uzależniony jest od liczby chronionych lub zarządzanych maszyn wirtualnych. Jeśli użytkownik nie zgłasza zapotrzebowania na licencje Veeam, udział w programie VCSP pozwala na bezpłatne wykorzystanie narzędzi producenta w ramach świadczonych usług.

Program VCSP dostępny jest w dwóch modelach płatności: miesięcznej oraz wieczystej. Dzięki temu Partnerzy mogą zdecydować, która opcja najlepiej odpowiada ich modelowi działalności.

Maksymalizacja zasięgu rynkowego

Dzięki rozwiązaniom Veeam usługi dostępności można zaproponować każdemu klientowi na rynku docelowym, niezależnie od stosowanej przez niego pamięci masowej, aplikacji i systemów operacyjnych. Z uwagi na to, że Veeam obsługuje platformy VMware vSphere i Microsoft Hyper-V, można jeszcze bardziej zwiększyć zasięg rynkowy.

To nie wszystko

Uczestnicy programu VCSP mogą korzystać z darmowej pomocy technicznej, bezpłatnych kluczy licencyjnych NFR (na potrzeby prac rozwojowych, testów, prezentacji i szkoleń), a także wymieniać się wiedzą oraz pomysłami na forum VCSP.

 

Przydatne linki:

Informacje na temat programu dla dostawców hostingu, rozwiązań działających w chmurze i usług zarządzanych

Informacje o szansie dla usługodawców i sprzedawców związanej z segmentem DRAAS

Szczegóły programu partnerskiego chętnie przybliżą:

Bartosz Niezabitowski, Product Manager Veeam w Veracomp
bartosz.niezabitowski@veracomp.pl

Konrad Szmeil, Product Manager Veeam w Veracomp
konrad.szmeil@veracomp.pl