Veeam przejmuje Coveware i wprowadza kompleksowe wsparcie w obszarze ransomware

Veeam Software, lider w dziedzinie ochrony danych i skutecznej walki z ransomware, ogłosił przejęcie firmy Coveware – wiodącego dostawcy usług reagowania na incydenty związane z wymuszeniami cybernetycznymi.

Dzięki temu Veeam będzie oferować dodatkowe i coraz bardziej precyzyjne usługi „pierwszej pomocy” w obszarze danych i odzyskiwania informacji po ataku ransomware, tym samym zwiększając ochronę swoich klientów. Coveware by Veeam będzie działać niezależnie, świadcząc usługi reagowania na incydenty i współpracując z korporacjami w zakresie przygotowywania na cyberzagrożenia.

Coveware to firma, która pomogła tysiącom ofiar cyberprzestępstw, opracowując oprogramowanie i usługi umożliwiające szybką diagnostykę, negocjacje z cyberprzestępcami i naprawy po atakach ransomware. Teraz, w połączeniu z rozwiązaniami Veeam, synergia rozwiązań tworzy kompleksowy zestaw funkcji cyberodporności dostępnych w jednym miejscu. W obliczu coraz częstszych ataków, bezpieczeństwo danych i szybkie odzyskiwanie stają się kluczowe dla każdej organizacji.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.veeam.com/pl/news/coveware.html