All of Backup – Co przyniesie rok 2023 u naszych vendorów?

Poniżej znajdziecie kilka kluczowych informacji od naszych ekspertów na temat trendów i prognoz technologicznych na rok 2023 r.

Łukasz Tokarski, Product Manager w Exclusive Networks Poland 

„Rok 2023 przyniósł w Veeam nowości w postaci wersji V12 sztandarowego oprogramowania producenta – Veeam Backup & Replication, która zawiera w sobie ponad 500 usprawnień w różnych obszarach, a także nowe rozwiązanie – Veeam Data Platform – zintegrowaną platformę oferującą zaawansowane funkcje z zakresu bezpieczeństwa, odzyskiwania danych i chmury hybrydowej. Veeam Data Platform w wersji Premium zaoferuje także uprawnionym klientom gwarancję na wypadek ataku ransomware do wartości 5 mln dolarów. Veeam pokazuje tym samym, że w 2023 roku jego pozycja na miejscu lidera w branży kopii zapasowych wciąż jest stabilna i zasłużona. Firma aktywnie odpowiada na potrzeby swoich klientów dostarczając najwyższy poziom bezpieczeństwa przy jednoczesnym zadbaniu o możliwie największą redukcję kosztów inwestycji w infrastrukturę kopii bezpieczeństwa”.

Arthur Kilian, Regional Sales Manager CEE w Qualstar Corporation 

„W kolejnych miesiącach będziemy kłaść duży nacisk na jeszcze lepszą dostępność naszych produktów. Już teraz jesteśmy w stanie dostarczyć każdą możliwą konfigurację naszych bibliotek taśmowych w czasie 10-14 dni od momentu zamówienia, ale naszym celem jest zejście do poziomu 5-7 dni. Jestem pewny, ze ten cel osiągniemy w przeciągu najbliższych 4-6 tygodni.

Innym ważnym aspektem, na który będziemy kładli nacisk w nadchodzących miesiącach, będzie zacieśnienie współpracy z producentami aplikacji backupowych i HSM, szczególnie z tymi, którzy fokusują się na bezagentowym zabezpieczaniu danych obiektowych z systemów dyskowych na taśmach. Zagwarantuje to Partnerom możliwość oferowania kompletnych i kompatybilnych rozwiązań o atrakcyjnym poziomie cenowym i wysokiej wydajności.

Będziemy również kontynuować prace nad polepszeniem jakości naszych usług serwisowych i rozwiązań, aby nasi klienci i Partnerzy mogli mieć pewność, że ich produkty Qualstar będą działać bez zakłóceń przez długi czas. W ciągu kolejnych miesięcy będziemy również dążyć do obniżenia kosztów naszych produktów, co przyniesie korzyści zarówno naszym klientom, jak i Partnerom biznesowym.

Jesteśmy przekonani, że te zmiany pozytywnie wpłyną na zainteresowanie Partnerów rozwiązaniami Qualstar, zwiększając ich zyski i wpływając na rozwój ich biznesów. Dzięki naszemu skupieniu na orazdostępności, usprawnieniu serwisu i obniżeniu kosztów, będziemy w stanie lepiej sprostać oczekiwaniom naszych klientów i Partnerów biznesowych, a tym samym zwiększyć naszą konkurencyjność na rynku”.

Arkadiusz Jaworski, Product Manager w Exclusive Networks Poland 

„W kolejnym roku niezmiennie Veritas będzie stawiał na tworzenie kompleksowych rozwiązań do backupu, ochrony i wysokiej dostępności danych. W zakresie produktów skierowanych do rynku Enterprise przełomową nowością może okazać się Veritas ALTA – platforma do zarządzania danymi w chmurze, która zapewnia najszerszy wachlarz usług danych dla klasy korporacyjnej w branży i łączy całe portfolio usług w chmurze Veritas. Klienci sektora SMB, mogą liczyć m.in. na nową wersję Backup Exec 22 z natywnym backupem Microsoft Office 365 oraz w uproszczonym instancyjnym modelu licencjonowania. Partnerzy Veritas w dalszym ciągu będą mogli polegać na programie Veritas Partner Force, który wspomoże ich działania handlowe oraz marketingowe”.

Hubert Sobczak,Territory Sales Manager Poland & Baltics w ExaGrid 

„Jako niezależny producent wielopoziomowych urządzeń do składowania kopii zapasowych – skupiamy się na trzech bardzo istotnych dla naszych klientów obszarach tj. · wygodzie i intuicyjności wdrożenia i użytkowania, bezpieczeństwie przechowywanych danych oraz zwiększaniu możliwości integracji z wiodącymi na rynku rozwiązaniami do zarządzania kopiami bezpieczeństwa.

Na bezkonkurencyjnej wydajności tworzenia i, co ważniejsze – odtwarzania kopii zapasowych, przy jednoczesnej wysokiej efektywności przechowywania długoterminowego skupiać się nie musimy – oferujemy to naszym klientom od wielu lat”.

Paweł Mączka, CTO, VP w Storware 

„Storware konsekwentnie wprowadza innowacyjne rozwiązania, aby stać się uniwersalnym, łatwo skalowalnym, centralnym systemem backupu. W najbliższym czasie dodamy wsparcie dla agentów systemów operacyjnych Windows i Linux. Ponadto pojawi się wsparcie dla taśm, umożliwiając tworzenie kopii zapasowych poza siedzibą firmy. Jednocześnie cały czas zwiększamy liczę współpracy technologicznych, aby zaadresować coraz to szersze grono klientów z pomocą rozrastającej się architektury naszego rozwiązania i elastyczności, jaką oferujemy zarówno w zakresie możliwości backupowanych środowisk, jak i mnogości destynacji składowanych danych. Liczne nowości związane z bezpieczeństwem danych w dobie rosnących cyberataków, kontrolą dostępów, automatyzacją zadań backupu i przywracania danych, nie przesłaniają nam jednak głównego kierunku rozwoju, jakim jest uzyskanie pozycji lidera w kwestii rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych w ekosystemie KVM”.

Adam Kmiecik, Product Manager w Exclusive Networks

OpenText zakończył fuzję z Micro Focus.  Tym samym w najbliższych miesiącach zwiększy się oferta, która wspiera rosnące potrzeby klientów w zakresie digitalizacji i inteligentnej pracy.  Micro Focus wnosi do OpenText krytyczne technologie, w tym nowe kategorie AI & Analytics, Application Development & Delivery, Application Modernization i Digital Operations Management. W znacznym stopniu uzupełniają one sprawdzoną pozycję OpenText na rynku w zakresie Content Services, Business Network, Digital Experience i Cybersecurity. Synergia możliwości obu firm pomoże klientom uzyskać przewagę informacyjną i przyspieszyć ich cyfrową transformację. Nowo połączona firma skupi się na przyszłym wzroście biznesowym, który jest integracyjny, zrównoważony i skoncentrowany na człowieku. W raporcie The Forrester WaveTM  dotyczącym zarządzaniu hybrydową chmurą za 4 kwartał w 2022 liderem został Micro Focus (OpenText). Raport zawiera szczegółowe oceny dostawców wraz z rankingami, trendy w zarzadzaniu chmura oraz rolę, jaką pełnią narzędzia do zarządzania chmura”.