Zapraszamy na webinary Veeam i ExaGrid

Już niebawem odbędą się dwa webinary z ekspertami Veracomp, dzięki którym będzie można dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach Veeam i ExaGrid.

Veeam – nowości w VBR 9.5 Update 4

Termin: 7 lutego 2019 r., godz. 12:00
Czas trwania: 60 min
Prowadzący: Marcin Dudziak, Inżynier Wsparcia Technicznego w Veracomp

Link do rejestracji

Podczas webinaru zostaną omówione nowości w Veeam Backup & Replication 9.5 Update 4.

1+1=3 ExaGrid + Veeam: Better Together

Termin: 13 lutego 2019 r., godz. 10:00
Czas trwania: 60 min
Prowadzący: Konrad Szmeil, Product Manager w Veracomp

Link do rejestracji

ExaGrid to producent, z którym Veracomp rozpoczął współpracę od stycznia 2019 jako wyłączny dystrybutor tej marki w Polsce. ExaGrid produkuje deduplikatory sprzętowe, czyli pamięć masową zaprojektowaną jako repozytorium kopii zapasowych, na której dzięki technologii deduplikacji można przechowywać wiele kopii zapasowych (długa retencja backupów, czyli wiele punktów odzyskiwania).

Deduplikatory ExaGrid są implementacją dobrej praktyki zalecanej przez Veeama, w myśl której najświeższą kopię zapasową powinno się przechowywać w formie niezdeduplikowanej dla błyskawicznego odzyskiwania, natomiast deduplikator powinien być stosowany jako drugie repozytorium (na backupy o dłuższej retencji). ExaGrid, dzięki unikalnej funkcjonalności Landing Zone pokrywa oba te aspekty równocześnie. Landing Zone to pula niezdeduplikowana, na której jest przechowywany pełny backup, będący najświeższą kopią zapasową. Dzięki temu można błyskawicznie odzyskiwać dane po awarii. Zwłaszcza takie funkcjonalności Veeama, jak Instant VM Recovery, Data Labs, Universal Application-Item Recovery, Multi-OS file-level restore czy Sure Backup działają o wiele lepiej, niż w wypadku konkurencji i różnica jest tu bardzo wyraźna. ExaGrid jest skalowalny do 2 PB pojemności na źródle. Skaluje się go poprzez dodawanie węzłów, a więc nie tylko pojemności, lecz również mocy obliczeniowej i kart I/O, dzięki czemu okno backupowe się nie wydłuża w miarę wzrostu środowiska klienta.

Podczas szkolenia poruszę m.in. takie tematy:

  • Co to są deduplikatory i do czego służą; kto może być zainteresowany tego typu rozwiązaniem i co ono mu da?
  • Jakie są funkcjonalności ExaGrida, czym ExaGrid się wyróżnia?
  • Na czym polega integracja z Veeamem? Dlaczego ExaGrid idealnie sprawdza się jako element architektury Veeama, który jest określany jako Veeam Backup Repository?
  • Dlaczego ExaGrid, a nie inny deduplikator, czyli porównanie z konkurencją (głównie Dell EMC Data Domain)?
  • Jak wygląda serwis, kto go świadczy, na jakich zasadach?

Szkolenie ma charakter wprowadzający, ukazujący spojrzenie od strony biznesowej, bez wchodzenia głęboko w szczegóły techniczne rozwiązania.

Serdecznie zachęcamy do udziału!