Quantum

Quantum Corporation (NYSE:QTM) od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji systemów do wydajnego przetwarzania, zabezpieczania i długoterminowej archiwizacji danych. Posiadamy znaczący udział w rynku dyskowych urządzeń backupowych z deduplikacją danych (wdrożenia centralnych systemów backupu w wielu dużych bankach i u operatorów telekomunikacyjnych) i największy udział w rynku bibliotek taśmowych. We współpracy z partnerami technologicznymi oferujemy usługi Backupu i Disaster Recovery do chmury (BaaS, DRaaS).

Ofertę backupową opieramy na sześciu filarach:

  • deduplikatory sprzętowe: Quantum DXi 4700 i DXi 6900, o pojemności użytkowej od 5TB do 500TB i o wydajności natywnej 5-25TB/h, z deduplikacja ze zmiennym blokiem
  • deduplikatory wirtualne: Quantum DXi V1000, V2000 oraz V4000 – od 1TB gratis do 24TB
  • biblioteki taśmowe: Quantum Scalar od 25 slotów do 15 tysięcy slotów, obecnie LTO-7 i LTO-8
  • macierze blokowe Quantum QXS z wbudowanym ciągłym tieringiem
  • macierze obiektowe Lattus
  • macierze klasy enterprise Infinidat (odpowiednik HP 3Par)

Urządzenia backupowe Quantum znakomicie integrują się z większością znanych programów backupowych (Veeam, CommVault, NetBackup, Backup Exec, Spectrum Scale, Data Protector, NetWorker i z wieloma innymi)

Drugi obszar działalności Quantum to archiwa cyfrowe. Oprócz sprzętowych komponentów archiwum (macierze blokowe, obiektowe, biblioteki taśmowe, urządzenia dostępowe) Quantum produkuje system plików StorNext, którego wydajność zaspokaja potrzeby obróbki nagrań w rozdzielczości HD, 4K i 8K oraz kolaboracji na plikach surowych pomiędzy systemami Windows, Linux i MacOS.

W Polsce produkcję i archiwizację na StorNexcie stosują praktycznie wszystkie telewizje i większość firm zajmujących się produkcją i postprodukcją materiału wideo. Większość producentów telewizyjnych na świecie używa systemów Quantum StorNext, ponieważ dzięki połączeniu technologii dyskowych i taśmowych oferujemy najmniejsze koszty inwestycyjne i eksploatacyjne przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności, bezpieczeństwa i dostępności danych.