Pobierz e-booka ekspertów Veracomp – Exclusive Networks, FAST IT i Commvault

Atak typu ransomware to klasyczny scenariusz tykającego zegara, w którym krytyczne dane biznesowe nagle stają się zakładnikami. Hakerzy używają zaawansowanego szyfrowania, aby uniemożliwić dostęp do danych i żądają dużych środków finansowych, aby je odszyfrować. Jak zareagować? Czy możesz zapewnić bezpieczeństwo swoich danych odmawiając zapłaty? A może dopiero zapłacenie okupu zapewnia spokój?

Z myślą o przedsiębiorstwach poszukujących sposobu ochrony przed atakami ransomware, eksperci Veracomp – Exclusive Networks, FAST IT i Commvault stworzyli e-booka „Jak zminimalizować skutki ataku ransomware? – Systemy do backupu i zarządzania danymi”.

Autorzy poradnika zwracają uwagę, że na przestrzeni ostatnich latach coraz więcej firm zostało sparaliżowanych po ataku typu ransomware. Ten scenariusz zdarzył się w firmach z różnych branż na całym świecie, a liczba ataków w 2020 gwałtownie wzrosła. W tym e-booku przyjrzymy się stale ewoluującemu zagrożeniu ze strony oprogramowania ransomware.

E-book to również kompendium wiedzy na temat wytycznych w zakresie ochrony przed atakami oraz kluczowych elementów strategii ograniczania ryzyka – od zapobiegania, planowania, wzmacniania i monitorowania, aż po reakcję na skuteczny atak, w tym testowania planów DR i szybkiego przywracania z kopii bezpieczeństwa, która ma zapewnić ostatnią linię obrony przed oprogramowaniem ransomware. Poradnik podkreśla także rolę budowania świadomości o cyberzagrożeniach w przedsiębiorstwach. Na końcu e-booka dowiesz się również, jak zapewnienie odpowiedniego nadzoru nad danymi i zgodności z regulacjami przeciwdziała dodatkowo wyciekom danych wrażliwych i atakom skierowanym na te właśnie dane.

Wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dostęp do e-booka!

Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Veracomp - Exclusive Networks Poland SA z siedzibą w Krakowie w celu dostarczenia e-booka. Zgodę możesz wycofać w każdym czasie kontaktując się z Administratorem na adres iod@veracomp.pl . Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i przysługujących Ci prawach znajdziesz w naszej Polityce prywatności znajdującej się na stronie internetowej https://www.veracomp.pl/polityka-prywatnosci

Zachęcamy do wyrażenia zgody na kontakt ze strony Veracomp - Exclusive Networks SA. Wiedza, webinary i najlepsze oferty w zasięgu ręki. Nie spamujemy.
Zgodę można wycofać w każdym czasie kontaktując się z Administratorem adres e-mail iod@veracomp.pl lub za pomocą przycisku w Newsletterze. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem Twoich danych osobowych jest Veracomp - Exclusive Networks SA z siedzibą w Krakowie. Podane przez Ciebie dane osobowe przetwarzane będą w celu marketingu bezpośredniego prowadzonego przez Administratora. Podstawą prawną przetwarzania danych przez Administratora jest jego uzasadniony interes polegający na kierowaniu komunikacji marketingowej do osób, które ją zamówiły, oraz do swoich klientów. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i przysługujących Ci prawach znajdziesz w naszej Polityce prywatności znajdującej się na stronie internetowej https://www.veracomp.pl/polityka-prywatnosci
Zgodę można wycofać w każdym czasie, kontaktując się z Administratorem na adres e-mail rodo@fast.com.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem Twoich danych osobowych jest Fast IT Sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Łodzi. Podane przez Ciebie dane osobowe przetwarzane będą w celu marketingu bezpośredniego prowadzonego przez Administratora. Podstawą prawną przetwarzania danych przez Administratora jest jego uzasadniony interes polegający na kierowaniu komunikacji marketingowej do osób, które ją zamówiły, oraz do swoich klientów.

Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i przysługujących Ci prawach znajdziesz w naszej Polityce prywatności znajdującej się na stronie internetowej https://fast.com.pl/polityka-prywatnosci/.