NIS2 – Nowe Horyzonty Bezpieczeństwa

W ramach projektu All of Backup wspólnie z naszymi Partnerami, jak i Producentami rozwiązań oraz niezależnymi ekspertami, edukujemy klientów końcowych w zakresie wymagań nowej Dyrektywy NIS2. NIS2 wprowadza nowe regulacje dopełniające NSC (Narodowe standardy Cyberbezpieczeństwa) na poziomie UE, które mają bezpośredni wpływ na sposób, w jaki organizacje są obecnie zobowiązane rozwijać swoje środowiska IT.

Już 9 kwietnia wspólnie z firmą Hewlett Packard Enterprise planujemy spotkanie dla naszych partnerów, podczas którego zaprezentujemy nie tylko najważniejsze założenia dyrektywy, jak również dzięki udziałowi niezależnych ekspertów – radcy prawnego i audytora IT, będziemy mogli odpowiedzieć na wszelkie nurtujące Was pytania w tym zakresie.

Spotkanie odbędzie się przy współpracy z Piotrem Nogasiem z firmy HPE, który jest współautorem przewodnika po dyrektywie: „Bezpieczeństwo filarem zgodności”. W poradniku zostało  szczegółowo  omówione, jak skutecznie, w prosty i ustandaryzowany sposób można dochować należytej staranności w zapewnieniu zgodności z obowiązującymi regulacjami RP, EU oraz innymi międzynarodowymi regulacjami sektorowymi. Poradnik ten zawiera wytyczne dla procesu planowania i rozwoju oraz wskazuje niezbędne elementy procesów utrzymania dla kompletnych środowisk informatycznych z punktu widzenia standardów technicznych, jak i wymagań prawnych.

Więcej informacji już wkrótce, tymczasem zachęcam wszystkich do przesyłania pytań/tematów, które chcielibyście, aby zostały poruszone podczas wydarzenia, zarówno od strony prawnej, jak i technologicznej.

Na Wasze wiadomości czekamy do końca marca pod adresem email: magdalena.ropa@exclusive-networks.pl