HPE GREENLAKE  – Backup jako usługa


Firma Hewlett Packard Enterprise wprowadziła rozszerzenie swojej oferty o kolejne rozwiązanie HPE GreenLake Backup, które stanowi nową usługę do ochrony danych w ramach platformy HPE GreenLake.

Jakie są zalety tego rozwiązania i dlaczego pozbawione jest ono wad klasycznego podejścia do zabezpieczania danych?
Przeczytaj koniecznie komentarz Product Managera HPE odpowiedzialnego za rozwiązania HPE Storage Hewlett Packard Enterprise Poland:

„Wzrost ilości danych jest obecnie jednym z największych problemów, przed jakimi stoją firmy i instytucje. Tym samym rośnie również pojemność wymagana do przechowywania kopii zapasowych. Zarządzanie magazynami kopii zapasowych jest czasochłonne, skomplikowane i trudne do pełnego opanowania, gdyż wymaga zwrócenia uwagi na naturę tych danych – czy mają one kluczowe znaczenie dla funkcjonowania przedsiębiorstwa, czy też nie?

Usługa HPE GreenLake Backup wychodzi naprzeciw wyzwaniom współczesnego świata. Łączy prostotę, zwinność i ekonomię chmury publicznej z bezpieczeństwem oraz korzyściami w zakresie wydajności lokalnego środowiska tworzenia kopii zapasowych. HPE GreenLake Backup zapewnia kompletne rozwiązanie do tworzenia i przechowywania kopii zapasowych, w tym wymagany sprzęt, oprogramowanie oraz usługi.

Rzeczywiste użycie kopii zapasowej jest mierzone i rozliczane co miesiąc jako usługa. Rozlicza się to, co zostało wykorzystane, czyli faktyczną pojemność magazynu kopii zapasowych (np. liczoną w TB). Gdy dostępna pojemność się wyczerpie, dodatkowe miejsce jest dostępne do natychmiastowego wykorzystania. HPE GreenLake Backup łączy zalety rozwiązań lokalnych (on-premise) i na żądanie (jak w chmurze publicznej), eliminując ich wady. Dodatkowo, w bardzo prosty sposób można porównać koszt za TB z innymi dostawcami równoważnych rozwiązań (w tym chmury publicznej). Co więcej, w modelu HPE GreenLake wraz z rozbudową środowiska, koszt jednostkowy za TB spada.

Rozbudowa (nieunikniona w przypadku tego typu środowisk) jest przejrzysta i prosta, pozwala w łatwy sposób przewidzieć koszt rozwiązania na kilka lat w przód. Jednocześnie klient nie musi kupować sprzętu „na zapas” i z góry wydawać większych środków. Może zacząć od mniejszego systemu, który w danej chwili odpowiada zapotrzebowaniu i dopiero wraz ze wzrostem zapotrzebowania, rozbudowywać system o wymaganą pojemność. Nie mniej, nie więcej.

Podsumowując, HPE GreenLake oferuje klientom elastyczność chmury publicznej, jednocześnie zachowując pełną kontrolę i nadzór nad infrastrukturą oraz wpływ na jej architekturę.”

Więcej informacji dostępnych jest pod linkiem:
https://www.hpe.com/pl/pl/storage/data-protection-solutions/disaster-recovery-zerto.html 

Piotr Drąg, HPE Storage Category Manager for Poland and Nimble Storage lead supporting Central Europe w Hewlett Packard Enterprise