Disaster recovery w chmurze – e-book ekspertów Exclusive Networks Poland, Betacom i Commvault

53% managerów IT na całym świecie uważa, że nie doświadczy problemów z dostawą prądu albo awarii tak poważnej, że wydarzenie to zostanie opisane na pierwszych stronach ogólnokrajowych mediów, jednocześnie 44% centrów danych odnotowało w ostatnim czasie poważne awarie, które znacząco wpłynęły na funkcjonowanie ich organizacji. Jak zatem zabezpieczyć dane biznesowe w obliczu rosnącej skali zagrożeń?

Najprostszą oraz najbardziej skuteczną strategią obrony przed cyberatakami jest przygotowanie i wdrożenie planu disaster recovery (DR). W pewnym uproszczeniu jest to przepis na ratowanie firmy w przypadku wystąpienia katastrofy lub poważnej awarii, która zakłóca lub zatrzymuje kluczowe procesy biznesowe. DR to zestaw instrukcji, procedur, a także narzędzi, które umożliwiają szybkie odtworzenie i uruchomienie systemów informatycznych wraz ze zgromadzonymi w nich danymi. DR skupia się głównie na systemach informatycznych, a jednym z najważniejszych jego narzędzi jest rozwiązanie do wykonywania kopii i odtwarzania danych.

Z myślą o przedsiębiorstwach poszukujących sposobu ochrony przed atakami, eksperci Exclusive Networks, Betacom i Commvault stworzyli e-booka „Disaster recovery w chmurze”.

Stanowi on kompendium wiedzy na temat ochrony danych, wyzwań związanych z disaster recovery, alternatyw chmurowych oraz zagrożeń z nimi związanych. Poradnik przedstawia również możliwości DR w chmurze z wykorzystaniem backupu firmy Commvault.

Wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dostęp do e-booka!

Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Exclusive Networks Poland S.A. z siedzibą w Krakowie w celu dostarczenia e-booka. Zgodę możesz wycofać w każdym czasie kontaktując się z Administratorem na adres iod@exclusive-networks.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i przysługujących Ci prawach znajdziesz w naszej Polityce prywatności znajdującej się na stronie internetowej https://www.exclusive-networks.com/pl/informacje-prawne/polityka-prywatnosci/

Zachęcamy do wyrażenia zgody na kontakt ze strony Exclusive Networks Poland SA. Wiedza, webinary i najlepsze oferty w zasięgu ręki. Nie spamujemy.
Zgodę można wycofać w każdym czasie kontaktując się z Administratorem adres e-mail iod@exclusive-networks.pl lub za pomocą przycisku w Newsletterze. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem Twoich danych osobowych jest Exclusive Networks Poland S.A. z siedzibą w Krakowie. Podane przez Ciebie dane osobowe przetwarzane będą w celu marketingu bezpośredniego prowadzonego przez Administratora. Podstawą prawną przetwarzania danych przez Administratora jest jego uzasadniony interes polegający na kierowaniu komunikacji marketingowej do osób, które ją zamówiły, oraz do swoich klientów. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i przysługujących Ci prawach znajdziesz w naszej Polityce prywatności znajdującej się na stronie internetowej https://www.exclusive-networks.com/pl/informacje-prawne/polityka-prywatnosci/
Zgodę można wycofać w każdym czasie, kontaktując się z Administratorem na adres e-mail rodo@fast.com.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem Twoich danych osobowych jest Betacom S.A. z siedzibą w Warszawie. Podane przez Ciebie dane osobowe przetwarzane będą w celu marketingu bezpośredniego prowadzonego przez Administratora. Podstawą prawną przetwarzania danych przez Administratora jest jego uzasadniony interes polegający na kierowaniu komunikacji marketingowej do osób, które ją zamówiły, oraz do swoich klientów.

Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i przysługujących Ci prawach znajdziesz w naszej Polityce prywatności znajdującej się na stronie internetowej https://betacom.com.pl/o-firmie/polityka-prywatnosci/.