Commvault Metallic Security IQ

Firma Commvault udostępniła rozwiązanie Metallic Security IQ, które zapewnia klientom szybki dostęp do wartościowych informacji o zagrożeniach dla danych oraz o bezpieczeństwie kopii zapasowych w środowiskach chmurowych Metallic. Ten ujednolicony panel stanowi dodatkową funkcjonalność we wszystkich rozwiązaniach oferowanych przez Commvault w obszarze Metallic.

Administratorzy systemów informatycznych, odpowiedzialni za ochronę danych, muszą stawić czoła rosnącej skali cyberprzestępczości, a szczególnie atakom ransomware oraz nowym, coraz bardziej zaawansowanym zagrożeniom. Odpowiedzią na te wyzwania może być nowy,  dodatkowy panel kontrolny Commvault Metallic Security IQ.

Wraz z nim użytkownicy rozwiązań Metallic otrzymali intuicyjne narzędzia oraz zaawansowane dane analityczne, które pozwalają wzmocnić mechanizmy tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, obejmujące obciążenia (aplikacje/systemy) przetwarzane w aplikacjach chmurowych, produktach typu SaaS, punktach końcowych oraz chmurach hybrydowych. Security IQ umożliwia administratorom wykonywanie wielu zadań z jednej, centralnej lokalizacji. Mogą oni wykrywać czynniki ryzyka i słabe punkty zabezpieczeń w czasie rzeczywistym, a także ograniczać obszar narażony na ataki.

Przedsiębiorstwa wymagają od swoich działów informatycznych nie tylko nadzoru nad danymi, ich ochrony i zarządzania nimi, lecz również dostarczania informacji o bezpieczeństwie danych, które pomogą firmie w utrzymaniu ogólnego bezpieczeństwa oraz gotowości do odzyskiwania danych. W związku z tym zespoły operacyjne IT są proszone o dostarczanie informacji zespołom bezpieczeństwa w trybie pilnym ― tłumaczy Manoj Nair, dyrektor generalny firmy Metallic. Wiele przedsiębiorstw, które padły ofiarą ataków ransomware, nie było gotowe na taką formę raportowania. Użytkownikom naszych rozwiązań oferujemy wielowarstwowy model ochrony przed atakami ransomware oraz bezpieczną separację danych od środowisk klienta (ang. air gap). Pomoże im to w szybkim wykrywaniu zagrożeń i przywracaniu sprawności systemów, a tym samym ― w ograniczeniu do minimum ryzyka utraty danych.

Cyberprzestępczość rośnie w szybkim tempie na całym świecie, nic więc dziwnego, że bezpieczeństwo danych zajmuje ważne miejsce na liście priorytetów przedsiębiorstw i instytucji rządowych. Panel kontrolny Security IQ wraz z oferowanym przez Metallic modelem bezpieczeństwa klasy korporacyjnej, opartym na zasadzie „zero zaufania”, zapewnia zarówno dużym przedsiębiorstwom, jak i małym firmom zaawansowane narzędzia do ochrony danych, wykrywania zagrożeń i przywracania normalnej pracy systemu po ataku. W ten sposób pomaga zmniejszyć ryzyko oraz zapewnić ciągłość działania na wszystkich obszarach przetwarzania danych.

Wiemy, że w obliczu rosnącego zagrożenia cybernetycznego tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych jest często ostatnią linią obrony przedsiębiorstwa oraz krytycznym elementem każdej strategii bezpieczeństwa. Dlatego we współpracy z firmą Commvault udostępniliśmy kompleksowy zestaw chmurowych usług w zakresie wykrywania zagrożeń i reagowania na nie, w formie rozwiązania Data Preserve powered by Metallic ― powiedział Héctor Guillermo Martínez, prezes firmy GM Sectec. Wprowadzenie na rynek panelu kontrolnego Security IQ wraz z rozwiązaniem Data Preserve powered by Metallic umożliwia nam rozszerzenie oferty światowej klasy usług w zakresie bezpieczeństwa. Pomoże to naszym klientom wzmocnić bezpieczeństwo danych, skuteczniej wykrywać czynniki ryzyka i szybciej reagować na zagrożenia.

Więcej informacji znajduje na stronach producenta: www.commvault.com i https://metallic.io oraz bezpośrednio u  Product Managera marki Commvault – Tomasza Stanaszka: tomasz.stanaszek@veracomp.pl.