Commvault Metallic – premiera kompleksowego rozwiązania do backupu danych w chmurze

Na rynku pojawił się nowy pakiet narzędzi do ochrony danych. Commvault Metallic znacznie upraszcza tworzenie kopii zapasowych środowisk Kubernetes oraz maszyn wirtualnych, a przy tym posiada szereg usług dla użytkowników pakietu Office 365, administratorów baz danych lub klientów poszukujących wydajnego narzędzia do backupu plików z urządzeń końcowych. Producent udostępnia także własną przestrzeń w chmurze.

Commvault Metallic składa się z pięciu różnych narzędzi do zabezpieczania danych. Jego głównym elementem jest Metallic VM & Kubernetes Backup, który zapewnia backup hybrydowy dla środowisk Kubernetes oraz maszyn wirtualnych na platformach Hyper-V, VMware, Azure VM, VMC i AVS. Z kolei Office 365 Backup & Recovery chroni przed utratą danych w pakiecie biurowym Microsoft działającym w chmurze, wykorzystywanym przez miliony użytkowników na całym świecie.

Rozwiązanie Commvault zawiera także moduł Metallic File & Object Backup pozwalający zoptymalizować tworzenie kopii zapasowych, przyspieszyć przywracanie danych, a także chronić pliki Windows, Linux, Azure Blob i Azure Files. Odpowiednie narzędzie znajdą tam również administratorzy poszukujący sposobu na ochronę urządzeń końcowych i backupu baz danych. To właśnie dla nich producent włączył do pakietu Metallic funkcjonalność Endpoint Backup & Recovery do zautomatyzowanego, elastycznego tworzenia kopii zapasowych urządzeń oraz Metallic Database Backup wspierającą bazy SAP HANA i Microsoft SQL z możliwością eksportu do chmury lub lokalnie.

Ważnym uzupełnieniem pakietu Commvault Metallic jest Cloud Storage – zintegrowana pamięć w chmurze, która przyczynia się do obniżenia kosztu całego rozwiązania i pozwala niezwykle łatwo zwiększać przestrzeń na dane wraz z rozwojem organizacji.

Liczymy, że Commvault Metallic rozpocznie kolejny etap rewolucji na rynku ochrony danych. Klienci, którzy jeszcze nie wdrożyli u siebie backupu hybrydowego, mają do tego znakomitą okazję. Dzięki usługom połączonym w ramach naszego rozwiązania i usłudze Cloud Storage próg wejścia do chmury znacząco się obniżył, zarówno dla zaawansowanych zastosowań kontenerowych, jak również dla nieco bardziej popularnych zastosowań. Mam tu na myśli chociażby pakiet Office 365 lub zabezpieczanie plików na komputerach służbowych – wyjaśnia Daria Wosztyl, Channel Manager Commvault w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Rozszerzenie oferty Commvault w zakresie backupu kontenerów i baz danych to znakomita informacja. Jako dystrybutor obserwujemy rosnące zainteresowanie platformami open-source i wspólnie z partnerami wspieramy klientów na każdym etapie ich wdrożenia. Zabezpieczenie danych w tych środowiskach to obecnie kluczowe wyzwanie dla producentów, ponieważ wzrost użytkowników to także wzrost różnorodności infrastruktury i oczekiwań klientów, jakie trzeba spełnić – ocenia Mirosław Chełmecki, Dyrektor Pamięci Masowych i Serwerów w Veracomp – Exclusive Networks.

Rozwiązanie Commvault Metallic jest już dostępne w ofercie Veracomp – Exclusive Networks. Partnerzy i klienci zainteresowani wdrożeniem mogą kontaktować się z Product Managerem marki, Marcinem Czółno: marcin.czolno@veracomp.pl

Więcej informacji na stronie producenta: https://www.commvault.com/metallic


4 lutego o godz. 13:00 Commvault organizuje szkolenie online na temat nowego rozwiązania Metallic.

Poprowadzi go Przemysław Fąfara, Regional System Engineer.

Zapraszamy do rejestracji pod tym adresem.