4. urodziny projektu All of Backup

9 producentów, 60 spotkań i 700 przeszkolonych klientów – to bilans czteroletniej działalności projektu All of Backup, dzięki któremu sprawdzona wiedza o zabezpieczaniu danych dociera do specjalistów z całej Polski.

Urodziny inicjatywy nieprzypadkowo odbywają się 31 marca. To właśnie wtedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Backupu, który ma przypominać użytkownikom o potrzebie przechowywania danych na zapasowych nośnikach. Podobny cel przyświeca całemu projektowi All of Backup, pełniącemu ważną funkcję edukacyjną na rynku IT.

Wśród najważniejszych aktywności w ramach projektu warto wymienić spotkania Backup Friday odbywające się regularnie w kilku polskich miastach, cykl Backup Expert Days w którym przedstawiciele producentów odpowiadają na najczęstsze pytania użytkowników oraz debaty technologiczne relacjonowane przez media.

 – Cieszy nas nie tylko entuzjazm uczestników naszych inicjatyw, ale także to, że ponad 95 proc. z nich wysoko ocenia poziom merytoryczny materiałów i spotkań oraz chce brać udział w przyszłych aktywnościach – mówi Magdalena Jaśkowiec-Ropa, koordynator projektu.

All of Backup sprawia, że producenci rozwiązań do backupu, integratorzy technologii i użytkownicy zyskują cenną przestrzeń do dyskusji oraz wymiany doświadczeń. Dzięki temu kolejne firmy i organizacje są gotowe zapobiegać utracie najcenniejszych danych.

– Otrzymujemy wiele zapytań ze strony integratorów technologii, którzy chcą podnosić świadomość swoich klientów. Wciąż mnóstwo osób potrzebuje specjalistycznych szkoleń w zakresie backupu, dlatego nasza motywacja rośnie z każdym rokiem – dodaje koordynator.

Najświeższe informacje o inicjatywach projektu All of Backup można śledzić na tej stronie, a także Facebooku i Linkedin-ie.