Backup Forum

Backup Forum 2016

Backup Forum – konferencja, która odbyła się 26 października 2016 roku w Warszawie poświęcona była dobrym praktykom ochrony i swobodnej dostępności danych: archwizacji, deduplikacji i replikacji. Jednym z nadrzędnych celów wydarzenia była prezentacja najbardziej interesujących wdrożeń w ramach bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz różnego rodzaju zabezpieczeń przed utratą danych.

Do współpracy zaprosiliśmy licznych ekspertów, którzy zaprezentowali optymalne rozwiązania dla powszechnie występujących problemów z zakresu backup’u i dostępności danych, w tym m.in.: awarii sprzętu komputerowego, przypadkowego sformatowania dysku twardego, czy usunięcia przechowywanych informacji przez wirus bądź błędy programów komputerowych.

Nasi prelegenci, dzięki wiedzy popartej wieloletnim doświadczeniem, wskazali również najpopularniejsze wady systemów przeznaczonych do tworzenia kopii zapasowych. Wśród nich należy wymienić m.in.: brak możliwości konfiguracji do zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa, nieprawidłowe funkcjonowanie opcji autowykrywania zmian w udziałach, niepoprawną synchronizację odzyskiwanych danych wraz ze skutecznymi metodami niwelowania ich negatywnych skutków.

Jednym z najważniejszych punktów konferencji Backup Forum była debata. Na pytania uczestników odpowiadali przedstawiciele marek: Arcserve, HPE, Huawei, SEP, Synology, Veeam, Veritas. Uczestnicy odnieśli się do najbardziej aktualnych tematów, takich jak: rozwój rynku, wykorzystywane technologie, ochrona danych i potrzeby nowoczesnych przedsiębiorstw. Dodatkowo w trakcie rejestracji uczestnicy konferencji będą mogli zgłaszać tematy, które zostaną poruszone podczas dyskusji.
Debatę poprowadził Tomasz Gołębiowski – dziennikarz, który od ponad 20 lat związany jest z branżą IT. Pisał dla takich tytułów jak „Życie”, „Enter”, redaktor naczelny „CRN Polska”, wprowadził na rynek kwartalnik „Vademecum VAR-ów i integratorów”, który jest siostrzanym tytułem CRN Polska skierowanym do firm IT chcących rozwijać się na rynku najbardziej zaawansowanych technologii.

Backup Forum 2017

6 czerwca 2017 roku odbyła się kolejna edycja Backup Forum.

W ramach tegorocznej Konferencji skupiliśmy się na takich zagadnieniach jak:

  • Zapewnienie wysokiej dostępności środowisk wirtualnych,
  • Agentowy i bezagentowy backup maszyn wirtualnych,
  • Zabezpieczanie mniej popularne platformy wirtualizacyjnych,
  • Ochrona platformy wirtualnej w polityce bezpieczeństwa firmy,
  • Projektowanie środowiska wirtualizacyjnego na najlepszych praktykach.

Backup Forum skupiało się wokół najbardziej istotnych kwestii bezpieczeństwa IT. Podczas konferencji zostały poruszone tematy najbardziej priorytetowych działań w obszarze technologii IT w najważniejszych sektorach polskiego rynku

 

Backup Forum to wydarzeniem które wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom Wiedza w zakresie produktów do backupu, możliwość poznawania nowych rozwiązań, to czynniki , które skłaniają do udziału w Backup Forum. Szansa na spotkanie w jednym miejscu i w jednym czasie z przedstawicielami wielu producentów jest wartością dodaną wydarzenia organizowanego przez Veracomp. – Marcin Gawroński, Inżynier serwisu, Engave Sp. z o.o., uczestnik Backup Forum 2016